تبلیغات
وبلاگ تخصصی حقوق - ضرورت توسعه آموزش در زمینه حقوق تجارت الكترونیك

دومین سمینار حقوق تجارت بین‌الملل در زمینه حقوق تجارت الكترونیك صبح روز چهارشنبه در دانشكده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مراسم افتتاحیه این سمینار كه با همكاری كمیسیون امور بین‌الملل كانون وكلای دادگستری مركز و مركز مطالعات بین‌الملل حقوقی اتریش در حال برگزاری است، سید محمد جندقی كرمانی‌پور ـ رییس كانون وكلای دادگستری مركز ـ حضور مهمانان خارجی را به ایران، كشوری كه مهد تمدن بوده و اولین اعلامیه جهانی حقوق بشر را انتشار داده و تنها كشور مسلمان شیعه جهان است و رهبری بزرگ مثل حضرت امام (ره) داشته است، خوش‌آمد گفت.

وی همچنین ابراز امیدواری كرد كه كارآموزان، وكلا و دانشجویان بتوانند از فرصت پیش آمده در این سمینار نهایت استفاده را ببرند

جندقی در ادامه اظهار كرد: تجارت الكترونیك موضوعی جدید و بكر در كشور ماست، زیرا چند سال بیشتر از تصویب قانون تجارت الكترونیك در ایران نگذشته است. دنیای آینده، دنیای الكترونیك است و باید در همه زمینه‌ها حداقل آموزش را داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم سمینارهای دیگری نیز در این زمینه برگزار كنیم.

در ادامه مراسم افتتاحیه، رضا معتمدی ـ رییس كمیسیون امور بین‌الملل كانون وكلای دادگستری مركز ـ نیز هدف از برگزاری این سمینار را ارتقای دانش حقوقی دانشجویان و وكلای دادگستری در زمینه مسائل مربوط به حقوق تجارت بین‌الملل عنوان كرد و گفت: یكی از مباحث اساسی حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق تجارت الكترونیك است كه سال‌هاست در كشورهای غربی به صورت مداوم تدریس می‌شود و در كشور ما نیز طی پنج سال اخیر با تصویب قانون تجارت الكترونیك گام‌های مثبتی در این زمینه و تدریس آن برداشته شده است.

وی ادامه داد: امروزه كاربرد اینترنت و رایانه در حوزه‌های خصوصی و اجتماعی آنقدر وسیع شده كه هیچ یك از افراد جامعه نمی‌توانند بدون استفاده از منابع عظیم موجود در پایگاه‌های اطلاعاتی كار خود را پیش ببرند. استفاده از اینترنت امروز در امور اداری، تجاری، انجام معاملات، امور بانكی و سایر خدمات گسترش یافته است.

معتمدی با بیان اینكه در دادگستری ظرف یكی دوسال اخیر شبكه رایانه‌ای دایر شده است، افزود: وكلا می‌توانند لوایح خود را از طریق رایانه ثبت كنند و با توجه به گستردگی عظیم استفاده از امور الكترونیكی در سطح جهان باید دانش و تجربه خود را در این زمینه غنی كنیم؛ لذا برگزاری چنین همایش‌هایی به این منظور ضروری است.

رییس كمیسیون امور بین‌الملل كانون وكلای دادگستری مركز با اشاره به تفاوت‌های كسب دانش حقوق در گذشته و اكنون تصریح كرد: كمیسیون امور بین‌الملل كانون در نظر دارد تا پایان امسال سمینار دیگری نیز نظیر این سمینار برگزار كند تا زمینه‌ای برای ارتقای دانش حقوقی دانشجویان فراهم شود.

در انتهای مراسم افتتاحیه، كریس كمپل ـ مدیر مركز مكالمات بین‌المللی حقوقی اتریش (
CILS) ـ نیز به خوش‌آمدگویی و تشكر از برگزاركنندگان سمینار پرداخت و این سمینار با برگزاری پنل‌های تخصصی ادامه یافت.
طبقه بندی: مقالات،

تاریخ : جمعه 6 بهمن 1391 | 03:49 ق.ظ | نویسنده : sarina . | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • سحر دانلود